Kasko Sigortası

limon-sigorta-aracilik-hizmetleri-03

Kasko Sigortası

Kasko-sigortasi-5-limon-sigorta

Kasko sigortası motorlu veya motorsuz kara taşıtlarının (lastik tekerlekli traktör, zirai ekipmanlar vs.) görebileceği zararın giderilebilmesi noktasında, yetkili bir sigorta şirketince yapılan sözleşmeyle taahhüt altına alınmış olmasıdır. Aracın çarpılması, çarpması, çalınması ve yanma veya yakılması durumunda meydana çıkan hasar kasko sigortası şirketi tarafından ödenmektedir. Bu teminatların yanında özel durumlar göz önüne alınarak, müşteri isteği doğrultusunda ek teminatlar da verilebilmektedir.

Hasar ve zarar meydana geldiği anda sigortalı aracın ve olay mahallinin fotoğraflarını çekmesi gerekmektedir. Ayrıca meydana gelen kaza taraflarca veya polis, jandarma tarafından tanzim edilen tutanakla olayın nasıl olduğu aydınlatılmalıdır. Kaza veya hasarla karşılaşan sigortalı mümkünse o an, değilse 5 iş günü içerisinde sigorta ettiren firmaya bildirimde bulunmak zorundadır. Kaza ve hasarla ilgili olarak, tazminat ödemeye borçlu olan firma 15 iş günü içerisinde sigortalıya bilgi vermek zorundadır.

Kasko-sigortasi-4-limon-sigorta
Kasko-sigortasi-3-limon-sigorta

Sigorta eden firması ile yapılan sözleşmede karşılıklı yükümlülükler imza altına alınmıştır. Kasko yapan firma tarafından verilen teminatlar ve ödenecek prim miktarı sözleşmede yer almaktadır.
Sigorta primleri sigorta şirketinin verdiği teminatlara, aracın durumuna ve sürücünün durumuna bakılarak hesaplanır. Aracın yaşı, marka, modeli ve motor hacmine göre primler hesaplanmaktadır.

Kasko sigortası kapsamında verilen taahhütlerin gerçekleşebilmesi için, sigorta ettiren ile sigorta eden firma arasındaki sözleşmenin yükümlülüklerinin gerçekleşmesi gerekir. Sözleşmede yer alan rizikoların gerçekleşmesi halinde hasar veya zarar miktarı için maddi tazminat ödenmesi gerekmektedir. Sözleşmede belirtilen teminatların haricinde sigorta firmasının herhangi bir ödemesi olamayacaktır.

Kasko-sigortasi-1-limon-sigorta
Konuşmayı Başlat
1
Yardım Lazım mı?
Merhaba Yardım Edebilir misiniz?