Konut Sigortası

limon-sigorta-aracilik-hizmetleri-09

Konut Sigortası

Konut-Sigortasi-4-limon-sigorta

Kişilerin evlerini veya belli dönemlerde ikamet ettiği evlerini sel, yangın su baskını, hırsızlık, fırtına gibi risklere karşı güvence altına alan poliçe türlerine konut sigortası denmektedir.Kişilerin yaptırmak istedikleri konut sigortasının evinizi ve ailenizi koruma altına almak için gerçekleştirilen bir sigorta türü olan konut sigortaları kişilerin ihtiyaçlarını her hasar sonun da kişilerin hasarlarını karşılandığı bir sigorta türüdür. Evinizin yıkılmaları, hırsızlıktan, terörden ve kazalardan korunmayı amaçlayan bir sigorta çeşididir. Yeni gelen günün ne getireceği bilinmeyeceğinden konut sigortası kişilerin yaşanabilecek risklere karşı size teminat altına alır. Bu durum göz önüne alınması gereken konut sigortası evinizi ve ailenizi koruma altına alan en önemli bir sigorta türüdür.

Kişilerin sigortayı yaptırırken belli durumlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Konut sigortası yaptıracak olan kişilerin belli bir poliçe düzenlenerek belirtilecek olan bina bedelinin bahsedilen konu meskenin inşa bedeli olmasıdır. Konut sigortalarının temel prensibi aynı metrekareye sahip olan ve yapı tarzı aynı olan 2 konutun bulundukları il ilçe ne olursa olsun sigorta bedeli aynı olmaktadır.

Konut-Sigortasi-3-limon-sigorta
Konut-Sigortasi-1-limon-sigorta

Kişilerin konutlarını inşaat bedeli yerine satış bedeli üzerinden sigortalanmış olması herhangi bir hasar durumunda kişilere herhangi bir avantaj sağlamayacağı yalnızca poliçe aşamasında konut sigortası için fazla para ödemenize neden olmaktan başka bir durum sağlamayacaktır.

Kişilerin oturdukları binada ki kat sayısı, konutun bulunduğu kat, yapı tarzı, konutunuzun brüt metrekaresi de primi etkileyen unsurlar arasında olmaktadır. Kişiler eşyalarını güvence altına almak istiyorlarsa güncel evde kullandıkları eşya bedelini poliçeye yaptırırken sigortacınıza bildirmemiz durumunda, belirli bir prim karşılığın da kullanmakta olduğunuz ev eşyalarınızı da poliçeye ekletebilmeniz mümkündür.