Yeşilkart Sigortası

limon-sigorta-aracilik-hizmetleri-07

Yeşilkart Sigortası

Dünya genelinde 1953 yılında yürürlüğe giren ve yaklaşık elli ülkede geçerliliğini sorunsuz bir şekilde sürdüren yeşil kart sigortası uluslararası seyahatleri kendi araçlarınız ile yapmanızda sizlere büyük kolaylık ve avantajlar sunacaktır. Motorlu taşıt kullanan bireylerin seyahat ettikleri ülkelerde sebep oldukları veya karıştıkları tüm kazalarda hasar görenlerin korunmasını sağlamak için yapılması gereken bir sigorta türüdür.

yesil-kart-sigortasi-4-limon-sigorta
yesil-kart-sigortasi-3-limon-sigorta

Yeşil kart sigortası yaptırmak ve almak isteyen herkes için üye ülkelerin her birinde yeşil kart büroları kurularak hizmet vermektedir. Gittiğiniz üye ülkelerde gönül rahatlığı ile aracınız ile dolaşmanıza imkân sunan bu kart sayesinde her geçtiğiniz veya gittiğiniz ülkede ayrıca bir trafik sigorta işlemi yaptırma zorunluluğunuz ortadan kalmış olmaktadır. Her ne şekilde olursa olsun gittiğiniz ülkede başınıza gelen kazada karşı tarafa verdiğiniz hasar mutlaka karşılanarak kimse mağdur edilmemektedir.

Uzun yıllardır sorunsuz bir şekilde işleyen sistem sayesinde birçok Avrupa ülkesini kendi aracınız ile gezmenin keyfini gönül rahatlığı ile yaşamak için yeşil kart sigortası yaptırmanız önem arz etmektedir. Sahip olduğunuz yeşil kart sigortası yurt dışı seyahatlerinizde sizin bir garantiniz olmaktadır. Ayrıca aracınızda geçerli bir trafik sigortası bulunduğunun göstergesidir.  Bireysel aracınız ile yapacağınız seyahatlerde yeşil kart sigorta kapsamını detaylıca araştırın ve tarihi yaklaşmış, geçmiş yeşil kart sigorta işlemlerinizi yapmadan yolculuğa çıkmamanızı tavsiye ediyoruz.

yesil-kart-sigortasi-2-limon-sigorta
yesil-kart-sigortasi-1-limon-sigorta

Aksi halde bulunduğunuz ülkeye ait trafik kurallarını ihlal etmekten dolayı çeşitli cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz. Yeşil kart sigortası bir anlamda uluslararası motorlu taşıt sigorta sertifikası olarak ta ifade edilmektedir. Normal şartlarda zaten ülkemizde zorunlu trafik sigortası olmayan hiçbir araca yeşil kart sigortası yaptırmak asla mümkün değildir. Ülkemizde hizmet veren tüm sigorta şirketleri veya firmaları Türkiye motorlu taşıtlar bürosuna kayıtlı olarak hizmet vermektedir.

Sigorta firmamız ihtiyaç duyduğunuz yeşil kart sigorta işlemlerini hızlı, güvenli, sorunsuz bir şekilde yaparak içiniz rahat ve evraklarınız tam bir şekilde yolculuk yapmanızı sağlamak için çalışmaktadır. İki nüsha tarafından düzenlenen bu belgenin üstünde kesinlikle kazınma, silinme, oynanma ve benzeri işlemlerin yapılması suçtur. Yeşil kart sigortasına sahip araç sahibinin hangi ülke sınırları içinde kazaya karışmış ise o ülkenin yasalarına göre ödeme yapılmasından sorumludur.

limon-sigorta-aracilik-hizmetleri-07