Pert Olan Araçlar İçin Kasko

Pert Olan Araçlar İçin Kasko

Pert Olan Araçlar İçin Kasko

Pert Olmuş Araca Pert Kasko Sigortası Yapılabilir Mi?
Kasko sigortası türleri, trafik sigortasının aksine isteğe bağlı olarak yapılan bir sigorta çeşididir. Hayata geçirilmesi için, araç sahibi ve sigorta şirketinin aralarında bir anlaşmaya varması şartı yeterlidir. Ancak sigorta şirketleri pert olmuş araçları, genel olarak bir risk olarak kabul edebilmektedir. Bu nedenle ağır hasarlı bir kazadan çıkmış araçlara, sigorta şirketleri gerek şirket politikaları gerekse sigortacılık anlayışları sonucunda kasko sigortası yapmak istemeye bilmektedirler. Ancak Pert Kasko Sigortası, kasko sigortasından farklı olarak daha önce pert işlemi görmüş ve onarımı gerçekleşmiş araçlara uygulanabilmektedir. Bu poliçe türü kapsamında daha önce pert olmuş araçlar güvence altına alına bilmektedirler.

Pert Olan Araçlar İçin Kasko
Pert Olan Araçlar İçin Kasko

Pert Kasko Sigortasına Neden İhtiyaç Var?
Pert araçlar kimi zaman farkında olunmadan kimi zaman da uygun fiyatlı olmaları nedeni ile tüketiciler tarafından tercih edilebilmektedir.

Pert Kasko Sigortası ile kasko sigortasından daha makul fiyatlara bu türdeki araçların da sigortası yapılabilmektedir. Bu sigorta türünde en uygun fiyatlar ve ödeme koşulları ile kasko sigortasındaki en temel riskler teminat kapsamına alınabilmektedir.

Pert Kasko Kapsamına Neler Girer?
Pert Kasko Sigortası yaptırmanız durumunda aracınız,

Yanma (Aracınızın yanması),
Hırsızlık (Aracınızın veya parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi),
Çarpışma (Aracınızın kara yolunda veya demir yolunda motorlu veya motorsuz bir başka araç ile çarpışması)
Dış etkenler (Sigortalının iradesi dışında araca ani bir şekilde sabit veya hareketli bir cismin çarpması ya da aracın bu tarz bir cisme çarpması, devrilme ya da yuvarlanma) gibi durumlara karşı korunmuş olur.

Konuşmayı Başlat
1
Yardım Lazım mı?
Merhaba Yardım Edebilir misiniz?